ERASMUS MUNDUSe rahvusvahelise magistrikava „Education in Museums and Heritage“ (EDUMaH) stipendiumiga õppekohtade konkruss on avatud. Kandideerimise tähtaeg on 25.01.2025.
Nelja Euroopa ülikooli ühisõppekava eesmärk on koolitada muuseumitöötajaid, pöörates erilist tähelepanu muuseumiharidusele ja kultuuripärandile ning praktiliste töökogemuste omandamisele. Tartu ülikoolist osaleb õppekavas kultuuriteaduste instituudi koordineeritav rahvusvaheline õppekava „Folkloristika ja pärandirakendused“.
Ingliskeelse ühisõppekava eest vastutab Glasgow ülikool ning esimese semestri veedavad kõik üliõpilased Šotimaal muuseumipedagoogikat õppides. Teiseks semestriks tullakse Tartusse või läbitakse mitme Iiri ülikooli koostöös pakutav digihumanitaaria moodul Corkis. Kolmandaks semestriks siirdutakse kas Maltale või Radboudi ülikooli Hollandis. Viimaseks semestriks naasevad magistrandid lõputööd kirjutama ühte kolmest ülikoolist, kus nad on varem õppinud. Nii näiteks on võimalik ka naasta Tartusse/Eestisse.
EDUMaHi programmi kuuluvad ka Euroopa Muuseumiakadeemia ja Iberoameerika ülikooli korraldatud suveülikoolid. Euroopa Komisjoni rahastus on ette nähtud 2028. aastani ning sisaldab stipendiume nii Euroopa Liidu kui kolmandate riikide kodanikele. Vastuvõtt toimub kord aastas. 2025/2026 õppeaasta stipendiumikonkursile saab kandideerida kuni 25.01.2025.
Programmi kohta saab lähemalt lugeda EDUMaHi kodulehelt. Stipendiumi taotlemise kohta siit ja sellelt lehelt.
Tartu ülikoolist annavad programmi kohta infot Elo-Hanna Seljamaa (elo-hanna.seljamaa@ut.ee ) ja Kirsti Jõesalu (kirsti.joesalu@ut.ee) ja küsimusi saab saata ka programmi üldmeilile: edumah@glasgow.ac.uk.
EDUMaH-i magistrikava õppur Maarja Kõuts kirjutab programmist nii: "Mul on siiralt hea meel, et olen saanud õppima asuda EDUMaH programmis. Erasmus Munduse stipendium annab ainulaadse võimaluse koguda teadmisi mitme riigi tunnustatud ülikoolidest. Erialase enesetäiendusega kaasneb kultuuride tundma õppimise võimalus. Erinevates riikides elamise kogemus ning üle kogu maailma kokku tulnud sarnaste huvidega üliõpilaste seltskond avardab silmaringi ja kingib hindamatu väärtusega kontakte edasisteks põnevateks koostöödeks muuseumihariduse vallas. Mulle väga meeldib ka selle õppekava praktiline suunitlus – külastame palju muuseume ning saame osa nende telgitagustest. Samuti on mul väga hea meel, et Tartu Ülikool on selles projektis üks partneritest. Nii on mul võimalik osa õppest läbida Eestis, mis teeb õpingute sobitamise töö- ja pereeluga veidi lihtsamaks. Kindlasti soovitan sellest harukordsest võimalusest kinni haarata ja kandideerida. See on elu muutev ja rikastav kogemus!"